صفحه اصلی چهارشنبه 28 آذر 1397
سامانه پیامک ۱۰۰۰۸۵۴۳ ارتباط با مدیر عامل سامانه های اداری
تاریخ : پنجشنبه 28 ارديبهشت 1396
کد 337

با حضور مسئولین بندر ترابزون در سهلان صورت گرفت :

پیوند بنادر خلیج همیشه فارس به بندر ترابزون دریای سیاه از طریق خط آهن و جاده ابریشم با محوریت منطقه ویژه اقتصادی سهلان

برای گسترش فعالیت های اقتصادی و لجستیک کالا و خدمات در مسیر تبریز- ترابزون و بررسی پیوند بنادر خلیج همیشه فارس به این بندر مهم دریای سیاه از طریق خط آهن و جاده ابریشم با محوریت منطقه ویژه اقتصادی سهلان تبریز نشستی مشترک بین مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی منطقه ویژه اقتصادی سهلان و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان با تنی چند از مدیران بندر ترابزون ترکیه در محل منطقه ویژه اقتصادی سهلان صورت گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه ویژه اقتصای سهلان، بنا به دعوت مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی منطقه ویژه اقتصادی سهلان  و با هماهنگی اقای حسینی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی و اقای مهندس کامی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز و رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه  مدیران بندر ترابزون از منطقه ویژه اقتصادی سهلان تبریز بازدید و در نشستی با مدیران منطقه ضمن بررسی پتانسیل های موجود و نحوه همکاری های مشترک را مورد بررسی قرار دادند.
در این نشست، مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی منطقه ویژه اقتصادی سهلان تبریز با اشاره به اشتراکات فرهنگی و اقتصادی بین ایران و ترکیه افزود: خوشبختانه زمینه های بسیار مناسبی برای همکاری های دوجانبه در تمامی زمینه در این منطقه وجود دارد.
دکتر نظری در این نشست با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی سهلان بعنوان دروازه اروپا شناخته مي شود، گفت: سرمایه گذاری در این منطقه نه تنها برای ایران و ترکیه بلکه برای تمامی منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.
مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره با تاکید بر اینکه اين منطقه از ديرباز به سبب واقع شدن در مسير جاده كهن ابريشم موقعيتي خاص و استراتژيك داشته و مورد توجه دولتها ، بازرگانان و فعالان اقتصادي بوده است، افزود: تمام زیرساخت‌های و امکانات حمل‌ونقل - ترانزیت به عنوان بندر خشک کشور در این منطقه برای اتصال بندر ترابزون دریای سیاه  به بنادر مهم جمهوری اسلامی ایران فراهم می باشد.
گفتنی است در این دیدار مقرر شد در آینده نزدیک دیدار مجددی در ترابزون برگزار و نسبت به نهایی کردن همکاری های مشترک اقدام نمایند.

 






 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 28 ارديبهشت 1396
  • ساعت 11
  • توسط مدیر کل پورتال
  • ویرایش شده
  • در سه شنبه 17 مرداد 1396
  • ساعت 14
  • توسط مدیر کل پورتال
نظرات شما
captcha refresh