صفحه اصلی دوشنبه 25 شهريور 1398
سامانه پیامک ۱۰۰۰۸۵۴۳ ارتباط با مدیر عامل سامانه های اداری
تاریخ : سه شنبه 13 مرداد 1394
کد 143

دستورالعمل ايمني عمومي در سازمان:

كاركنان ملزم مي باشند بسته به مورد هر فعاليت خاص ، استفاده از پوشش ها و لوازم ايمني مورد نياز آن فعاليت را كه ممكن است عدم استفاده از آن سبب آسيب رسيدن به وي و يا كارش شود را مورد استفاده قرار دهد.
كليه اشخاصي كه در منطقه و جبهه کاری تردد مي نمايند موظفند از پوششهاي ايمني عمومي مانند كفش ايمني ، كلاه ايمني و لباس كار مناسب استفاده نمايند. علاوه بر آن كليه كاركنان ملزم مي باشند بسته به مورد هر فعاليت خاص ، استفاده از پوشش ها و لوازم ايمني مورد نياز آن فعاليت را كه ممكن است عدم استفاده از آن سبب آسيب رسيدن به وي و يا كارش شود را مورد استفاده قرار دهد. در شرايطي كه كاركنان در محيط پر سر و صدا و مكان هايي كه به عنوان محل هاي با سر و صداي زير مشخص شده است ، مشغول كار هستند الزامي است كه جهت اجتناب از آسيب به سيستم شنوايي خود از وسائل حفاظتي شنوايي استفاده كنند .
 براي كليه افرادي كه در معرض استنشاق گازهاي خطرناك ، گرد و خاك شديد و … قرار دارند استفاده از ماسك حفاظتي الزامي است .
در كليه كارگاهها تمام افرادي كه به نحوي در انجام فعهاليتها دخالت دارند و يا احتمال بريدگي ، خراش و سوختن دست آنها وجود دارد بايستي از دستكش هاي مخصوص آن كار استفاده نمايند .
كليه پرسنلي كه در منطقه فعاليت دارند يا به نحوي چشمان آنها در معرض آسيب‌هاي احتمالي است لازم است از پوششهاي  محافظت كننده صورت استفاده نمايند .
ابزار و ماشين آلات لازم براي اجراي كار ( سبك و سنگين ) بصورت آماده و بدون نقص فني مهيا شود .
در صورت تداخل كاري پيمانكاران در ارتفاع و در سطح زمين ، لازم است طرفين هر كدام يك نفر را بعنوان راهنماي گروه مشخص نمايند كه مرتباً نظاره گر فعاليت پرسنل خود بوده و به منظور پيشگيري از حوادث ناشي از سقوط اشياء از ارتفاع حتما بايستي در سطح كارگاه و در حد شعاع پرتاپ احتمالي اشياء بوسيله نوار هشدار دهنده رنگي ، همراه با تابلوي " خطر سقوط اشياء " نصب و  محصور گردد.
بمنظور انشعاب گيري برق پيمانكاران لازم است تابلوهاي ايمني و استاندارد مجهز به سيستم ارت در اقصي نقاط منطقه نصب شود .
به هيچ عنوان هنگام انشعاب گيري برق نبايد از كابلهاي طويل و چند تکه و داراي زدگي استفاده شود .
كابلهاي برق از نظر مقاومت بايستي با ميزان عبور جريان مصرفي در نظر گرفته شوند كه از حوادث اتصالي تا پيش از گرم شدن كابل جلوگيري شود .
 تحت هيچ شرايطي از كابلهاي برق بدون دو شاخه به منظور برق رساني استفاده نشود .
نشعاب گيريهاي برق بايستي از مكانهاي مناسب و بدور از هر گونه تماس احتمالي با اشياء و آهن الات انجام پذيرد . عبور كابل برق از كف سالنها بطوريكه در زير آهن آلات شامل آرماتور ، نبشي ، تيرآهن و … باشد مطلقاً ممنوع است .
کمکهای اولیه :
در کل منطقه و سازمان وسایل کمکهای اولیه و آموزش افراد در زمینه آن، باید با توجه به نوع کار و متناسب با تعداد کارگران تأمین شود و اقدامهای لازم برای انتقال فوری کارگران آسیب دیده یا کارگرانی که دچار بیماریهای ناگهان شوند، به مراکز پزشکی به عمل آید.  جعبه کمکهای اولیه که دارای وسایل ضروری اعلام شده از طریق مراجع ذیربط باشد، باید در جای مناسب نصب و از هرگونه آلودگی و گرد و غبار دور نگه داشته شود و همیشه در دسترس کارگران باشد.

«پیروز بویر»


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 13 مرداد 1394
  • ساعت 09
  • توسط مدیر کل پورتال
  • ویرایش شده
  • در سه شنبه 13 مرداد 1394
  • ساعت 10
  • توسط مدیر کل پورتال
نظرات شما
captcha refresh