صفحه اصلی يکشنبه 11 خرداد 1399
سامانه پیامک ۱۰۰۰۸۵۴۳ ارتباط با مدیر عامل سامانه های اداری
تاریخ : چهارشنبه 13 شهريور 1398
کد 367

خرمالی: سهلان داری موقعیت استراتژیکی و منحصر به فرد در میان تمامی مناطق است

مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش‌افزوده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سهلان، مهم‌ترین اهداف مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را صادرات و جذب سرمایه‌های خارجی بیان کرد و افزود: سهلان داری موقعیت استراتژیک و منحصر به فرد در میان تمامی مناطق است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه ویژه اقتصادی سهلان، مهندس «ناصر خرمالی» مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش‌افزوده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی طی نشستی با تشریح چرایی ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و موقعیت استراتژیک و منحصر به فرد منطقه ویژه اقتصادی سهلان، بر روند رو به رشد مناطق در نتیجه ایجاد روابط و تعاملات و ایجاد گره اقتصادی بین مناطق تاکید کرد و استفاده از حلقه‌های تولیدی، سرمایه‌ای و کالاهای واسطه‌ای تولید شده در مناطق به منظور کاهش هزینه‌های تولیدی را رمز پیشرفت مناطق عنوان کرد.
وی افزود: سیاست دبیرخانه حمایت کامل از سرمایه‌گذاران و تحقق شعار «رونق تولید» است، به‌طوری که در حال حاضر امکان رفع تعهد ارزی، سامانه فرآیند مرتبط با صنعت، امکان اخذ سوخت با شرایط آسان‌تر و ثبت سفارش برای کالاهای خاص در مناطق فراهم شده است.
خرمالی در نشست مشترک با سرپرست منطقه ویژه اقتصادی سهلان و مدیرکل گمرک سهلان بر افزایش تعاملات سازمان‌ها به‌منظور هم‌افزایی و ایجاد اشتغال و رونق تولید اشاره داشت و بر نقش کلیدی گمرک در پیشبرد اهداف مناطق که مهم‌ترین آن صادرات و جذب سرمایه‌های خارجی است، تاکید کرد.
وی در ادامه ضمن بازدید از واحدهای تولیدی فعال و در حال ساخت منطقه، از نزدیک با سرمایه‌گذاران گفت‌وگو و در خصوص پیگیری مشکلات مربوطه از طریق دبیرخانه شورای عالی مناطق قول مساعد داد.
دکتر مهدی علی‌اصغرزاده، سرپرست منطقه ویژه اقتصادی سهلان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش‌افزوده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه در سهلان، خواستار پیگیری هر چه بیشتر دبیرخانه در خصوص مشکلات سرمایه‌گذاران و تسریع روند اتصال لینک سامانه‌های سیفام و بهین‌یاب به منظور یکپارچه‌سازی تمامی فرآیندها به یک‌دیگر شده و عنوان کرد: ان‌شاءالله در آینده نزدیک شاهد تولید محصولات بیشتر در واحدهای تولیدی سهلان خواهیم بود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 شهريور 1398
  • ساعت 12
  • توسط بهنام حسینپور
  • ویرایش شده
  • در دوشنبه 25 شهريور 1398
  • ساعت 08
  • توسط بهنام حسینپور
نظرات شما
captcha refresh