صفحه اصلی جمعه 7 مهر 1402
سامانه پیامک ۱۰۰۰۸۵۴۳ ارتباط با مدیر عامل سامانه های اداری
  آمار سایت
مهمان : 0
امروز : 3
ديروز : 50
ماه : 1718
كل : 201036
 

شركت انبارهاي عمومي و خدمات گمركي منطقه ویژه اقتصادی سهلان

توسعه صنعتی و تولیدی شهر تبریز در سال 1349 و روند مستمر آن نیاز به انبار و انبارداری را بیش از پیش موجب شد و دعوت مسئولان وقت استان و همچنین افق روشن فعالیت در این زمینه، انگیزه‌ای بود که در سال 1354 تفکر تأسیس و راه‌اندازی شرکت انبارهای عمومی وخدمات گمرکی ایران - شعبه سهلان تبریز را به اجرا در آورد.
 
شرکت سهلان در 15 کیلومتری شهر تبریـز و در مسیــر جاده ترانزیتــی ایران - اروپـــا و ایران - آسیای مرکزی و در کنار پایانه حمل و نقل زمینی استان قرار گرفته و خط راه‌آهن ایران - ترکیه و آسیای میانه از طریق جلفا و سرخس نیز از آن می‌گذرد. همچنین این شعبه دسترسی آسان به فرودگاه بین‌المللی تبریز داشته و دارای ریل راه‌آهن اختصاصی تا مجاورت سکوهای تخلیه و بارگیری انبارهای مجتمع است.
 
بر همین اساس افزایش سطح مبادلات از طریق مرزهای شمالی و غربی کشور (جلفا و بازرگان) و حضور گمرک در این مجتمع موجب شده این شعبه به یکی از مبادی مهم کشور تبدیل شود.
.
پس از این تغییرات، ساختار شرکت تغییراتی پیدا کرد که یکی از آنها، تبدیل برخی از واحدهای تابعه به شرکت‌ها و شعب مستقل دارای رابطه مستقیم کاری بود و از آن زمان، شرکت‌ها و شعب به فعالیت‌های خود در چارچوب قوانین حاکم بر حوزه کسب و کار ادامه می‌دهند.